Nerudová může působit hloupě a příliš kopíruje Čaputovou

Petr Vojnar hodnotí kandidáty pro server ČtiDoma.cz

Danuše Nerudová patří mezi favoritky prezidentské volby. Ekonomka však čelí ostré kritice. Podle zprávy Národního akreditačního úřadu porušovala Mendelova univerzita v Brně zákon i vlastní předpisy v době, kdy tam byla Nerudová rektorkou. Je nervózní, jak se chová v rozhovorech? I to rozebral expert na komunikační dovednosti Petr Vojnar.
První kolo prezidentské volby se koná 13. a 14. ledna, případné druhé o dva týdny později. Rozhodne se o nástupci Miloše Zemana. Nerudová patří spolu s Andrejem Babišem a Petrem Pavlem mezi hlavní favority volby. Ovšem podezření z toho, že zanedbala své povinnosti v čele Mendelovy univerzity, nabírají na obrátkách.

Pochybení a střet zájmů?

Do Deníku N a Hospodářských novin před pár dny unikly výsledky do té doby nepublikované kontroly Národního akreditačního úřadu vedeného někdejším ministrem školství Robertem Plagou. Podle té to vypadá, že má Nerudová velký problém.
Zpráva říká, že studenti se na její škole přihlašovali ke zkouškám později, než opravdu proběhly, překročili délku možného studia a uplatňovala se jiná pravidla pro české a zahraniční studenty. Nerudová pochybení podmítá. Prezidentská kandidátka také čelí podezření z plagiátorství a střetu zájmů. Její manžel je totiž partnerem ve vlivné právní kanceláři Havel &Partners, která pracuje i na státních zakázkách.

Kompletní rozbor jsem sepsal pro server ČtiDoma.cz 

Rozbory budou vycházet pravidelně. Sledujte náš web, ať vám nic neunikne.