Kandidáti na prezidenta jako ve škole: Kdo debatou prolezl jen s odřenýma ušima a kdo je premiant třídy?

Petr Vojnar hodnotí kandidáty pro server ČtiDoma.cz

Prezidentská volba bude bez Josefa Středuly. Na konci debaty v České televizi, ve které chyběl Andrej Babiš, totiž z boje o Hrad odstoupil. Šéf odborářů podpořil Danuši Nerudovou. Podle specialisty na komunikaci Petra Vojnara byl možná i proto během diskusí uvolněný. Vojnar exkluzivně pro Čtidoma.cz sestavil expertní analýzu.

První kolo prezidentské volby se koná 13. a 14. ledna. Bez Josefa Středuly. „Z pohledu politického marketingu udělal to nejlepší, co mohl. Dokázal, že i se třemi procenty, která mu mu přisuzovaly průzkumy, se dá udělat velké gesto. Přitáhl na sebe pozornost, odchází se ctí,“ řekl Čtidoma.cz politolog Jan Charvát.
Odborník úplně nesouhlasí s tím, že se hlasy určené pro Středulu automaticky přesunou za Babišem. „Ukázal na paní Nerudovou, čímž se vůči bývalému premiérovi jasně vymezil. Pokud by ho „jeho“ voliči poslechli a šli opravdu volit dle doporučení, může se stát, že Babiš do druhého kola vůbec nepostoupí. To může být cíl pana Středuly,“ doplňuje odborník. Podle něj je ale reálnější, že se Středulovi voliči rozdělí mezi Nerudovou, Hilšera, zřejmě i Babiše a Baštu. A část jich k volebním urnám nepůjde vůbec.

Kompletní rozbor jsem sepsal pro server ČtiDoma.cz

Rozbory budou vycházet pravidelně. Sledujte náš web, ať vám nic neunikne.