Kandidáti na prezidenta: Nerudová vypadá hloupě, Hilšer je Mazánek. Co Pavel a Fischer?

Petr Vojnar hodnotí kandidáty pro server ČtiDoma.cz
První kolo prezidentské volby se koná 13. a 14. ledna. Podle průzkumů jsou největšími favority na postup do kola druhého Petr Pavel, Danuše Nerudová a Andrej Babiš. Prezidentské kandidáty rozebral expert na komunikaci Petr Vojnar. Jak se chovají, jak působí na voliče? Specialista je zhodnotil i v rámci televizních debat, rozdal známky jako ve škole.
Boj o Hrad vrcholí. Prezidenská volba rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Populista, expremiér a bývalý agent StB Andrej Babiš? Bývalý komunista generál Petr Pavel? Někdejší rektorka Mendelovy univerzity, kde se mělo kupčit s diplomy, Danuše Nerudová? Ve hře jsou samozřejmě i další. Bývalý diplomat a senátor Pavel Fischer, lékař a senátor Marek Hilšer, podnikatel Karel Diviš, poslanec SPD Jaroslav Bašta a bývalý rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.
Šef odborářů Josef Středula z volby odstoupil. „Možná je to škoda. Pan Středula působil sebevědomě, jako prezident by reprezentoval důstojně. I když je pravda, že se prezentoval trochu úřednicky a šablonovitě,“ říká expert pro Čtidoma.cz.

Kompletní rozbor jsem sepsal pro server ČtiDoma.cz

Rozbory budou vycházet pravidelně. Sledujte náš web, ať vám nic neunikne.