Pavel Fischer je dobrý prezident pro pražskou kavárnu

Petr Vojnar hodnotí kandidáty pro server ČtiDoma.cz
Kandidát na prezidenta Pavel Fischer je zkušený politik a diplomat. Působil v týmu prezidenta Václava Havla, byl velvyslancem ve Francii a Monaku. V letošní volbě se pokouší na Hrad usednout už podruhé. Podle specialisty na komunikační dovednosti Petra Vojnara však v některých momentech a situacích neúmyslně působí snobsky a jako z jiného světa, což je velký hendikep k tomu, aby oslovil široké „publikum“.
První kolo prezidentské volby se koná 13. a 14. ledna. Kandidáti tak mají posledních několik dní, aby přesvědčili nerozhodnuté voliče, kampaň vstoupila do poslední, zásadní fáze. Pavel Fischer může těžit ze svých znalostí politického prostředí, „odkrouceno“ už má opravdu hodně. Některé jeho výroky ho ale zbytečně sráží. Jako když coby horlivých zastánce lidských práv zpochybňuje práva sexuálních menšin.

Kandidát na prezidenta Fischer očima experta

Také Pavla Fischera si vzal „do péče“ odborník na komunikační dovednosti Petr Vojnar. Ten pro náš web postupně hodnotí všech devět prezidentských kandidátů, hodnocená kritéria jsou vždy stejná (první dojem, postoj/gesta, mimika, oční kontakt, vitalita, reakce/pohotovost, rétorika, celkové působení). „Pan Fischer může být dobrým kandidátem pro „pražskou kavárnu“. Jinak působí trochu jako z jiného světa,“ říká expert.

Kompletní rozbor jsem sepsal pro server ČtiDoma.cz 

Rozbory budou vycházet pravidelně. Sledujte náš web, ať vám nic neunikne.