Peníze od Kellnerova pitbula: Středulova prezidentská kampaň

Petr Vojnar hodnotí kandidáty pro server ČtiDoma.cz
Kandidát na prezidenta Josef Středula se v minulosti dočkal podpory Miloše Zemana. V očích některých lidí to byl polibek smrti, šéf odborářů se pro ně stal v tu chvíli nevolitelný. Podle průzkumů moc šancí na postup do druhého kola neměl. Zřejmě i proto se v závěru debaty v České televizi rozhodl z prezidentské volby odstoupit a podpořit Danuši Nerudovou. Přesto je zajímavé se na něj podívat blíž. Jak ho vnímá expert na komunikaci Petr Vojnar? Jak se pan Středula prezentoval?
První kolo prezidentské volby se koná 13. a 14. ledna. Josef Středula už tak neměl příliš času, aby udělal něco s tím, že ho průzkumy řadily mezi poražené kandidáty. Pomoci možná mohly peníze a „drtivá“ kampaň v závěru. Vždyť například na konci loňského roku dostal Středula dle svého transparentního účtu pět milionů korun od Richarda Benýška, někdejšího „zlého muže“ Petra Kellnera.
Byl to překvapivý krok, bývalý „pitbul“ úspěšného podnikatele je totiž dlouholetým členem olomoucké ODS. Podle Hospodářských novin je Benýšek známý provokatér. Transparency International každopádně tvrdí, že rodák z Opavy měl spolu s Danuší Nerudovou a Jaroslavem Baštou nejprůhlednější vedení kampaně.

Kompletní rozbor jsem sepsal pro server ČtiDoma.cz

Rozbory budou vycházet pravidelně. Sledujte náš web, ať vám nic neunikne.