Petr Pavel: Silný vůdce, nebo naučená póza? Rozbor kandidáta na prezidenta

Petr Vojnar hodnotí kandidáty pro server ČtiDoma.cz
Petr Pavel. Generál, prezidentský kandidát. Muž, který zastával vedoucí funkci v NATO. Je zvyklý pracovat pod tlakem. Body mu ubírá aktivní členství v KSČ. Co se dá vyčíst z jeho mluvy, chování či mimiky? Expert na komunikační dovednosti Petr Vojnar pro Čtidoma.cz rozebral, co Petra Pavla zdobí a na čem by měl naopak zapracovat.
První kolo prezidentské volby je naplánováno na 13. a 14. ledna 2023. Češi budou vybírat z devíti kandidátů. Petr Pavel tvrdí, že jeho největším soupeřem je populismus Andreje Babiše a jeho snaha orbanizovat (po vzoru maďarského premiéra Viktora Orbána, pozn. red.) Česko. Nikdy by ho dle svých slov nevolil, pro druhé kolo váhá i s případnou podporou Danuše Nerudové.
Jak upřímně to generál Pavel myslí s občany České republiky, co všechno se dá z jeho chování usoudit? „Na první dojem působí klidně, rozvážně a silně. Má v sobě vůdcovství. Vnímám i množství naučených frází,“ vysvětluje Petr Vojnar. Podle něj je právě první dojem určující pro vnímání kandidáta veřejností. „Když něco pokazíte, hůř se vám to bude dohánět. Zkrátka proto, že další možnost udělat první dojem nemáte,“ usmívá se Vojnar.
Odborník na komunikační dovednosti pro Čtidoma.cz zhodnotí všech devět prezidentských kandidátů, hodnocená kritéria budou vždy stejná (první dojem, postoj/gesta, mimika, oční kontakt, vitalita, reakce/pohotovost, rétorika, celkové působení). Jak si podle experta vede Petr Pavel?

Kompletní rozbor jsem sepsal pro server ČtiDoma.cz 

Rozbory budou vycházet pravidelně. Sledujte náš web, ať vám nic neunikne.