Prezidentský kandidát bez charismatu a se špatnou rétorikou

Petr Vojnar hodnotí kandidáty pro server ČtiDoma.cz
Prezidentem, který nahradí Miloše Zemana, bude jeden z devíti uchazečů. Mezi nimi figuruje i jméno Tomáše Zimy. Lékař a bývalý rektor Univerzity Karlovy chce voliče zaujmout „zdravým selským rozumem“. Podle experta na komunikaci Petra Vojnara, který pro nás hodnotí všech devět prezidentských kandidátů, má však pan profesor co dohánět.
Členství v KSČ, anticena Bludný balvan či kontroverzní půjčka od HomeCredit. Ale také jednoznačné vyjádření pomoci ukrajinským dětem nebo důraz na pomoc státu v energetické krizi. Tomáš Zima svou kandidaturu na prezidenta opřel o podpisy třinácti senátorů, potřebných 50 tisíc podpisů od občanů se mu získat nepodařilo.
Vadí mu, že společnost je rozdělená, chtěl by ji proto spojovat. Varuje před ekonomickými a sociálním nejistotami, vymezuje se proti současnému prezidentovi Zemanovi. To vše nedávno řekl v rozhovoru pro Čtidoma.cz.

Prezident možná do jiné doby

Také Tomáše Zimu si vzal „do péče“ odborník na komunikační dovednosti Petr Vojnar. Ten pro náš web postupně hodnotí všech devět prezidentských kandidátů, hodnocená kritéria jsou vždy stejná (první dojem, postoj/gesta, mimika, oční kontakt, vitalita, reakce/pohotovost, rétorika, celkové působení). „Na prezidenta by se hodil v méně turbulentní době. Nemá charisma, lidé si ho nezapamatují, není typem vůdce,“ říká expert.

Kompletní rozbor jsem sepsal pro server ČtiDoma.cz 

Rozbory budou vycházet pravidelně. Sledujte náš web, ať vám nic neunikne.