Picture of Petr Vojnar

Petr Vojnar

Pomáhám lidem zazářit v komunikaci!

#TIP 5 Proč lidé tráví hodiny v Powerpointu místo pilování komunikačních skills?

V mé nejhorší noční můře mě pronásleduje děsivý králík s motorovkou. V té druhé nejhorší sedím na korporátní prezentaci a někdo právě na obrazovce rozsvítil Powerpoint s 27 slidy. Už někdo někdy přišel na to, proč mají lidi tendenci den před prezentací strávit 4 hodiny tím, že vybírají velikost fontů, ale vlastně se pořádně nezaměří na to, aby měli co říct? Já se nad tím trochu zamyslel. A možná za tím stojí tyhle berličky. Anebo taky ne.

Falešný pocit produktivity

Kdo by nechtěl mít pocit, že něco dělá? Klikání, přetahování, výběr fontů… Všechno to vypadá tak produktivně! Ale upřímně, kolikrát jsi skutečně potřeboval tu animaci přechodu mezi snímky?

Technologie nám dává moc

Máme pocit, že když vytvoříme vizuálně atraktivní prezentaci, lidé nás budou vnímat jako odborníky. Jenže ono to tak není. S trochou nadsázky by se dalo říct, že čím dokonaleji zpracovaná prezentace, tím pravděpodobnější je, že si u ní zchrupnete.

Strach z veřejného vystupování

Pro spoustu lidí je mnohem snazší skrýt se za obrazovkou než stát před publikem a mluvit. Powerpoint (nebo jakýkoliv podobný program, prostě slidy a obrázky) je jako bezpečný štít, který nás chrání před kritikou.

Zvyk a lenost

Proč bychom se měli snažit o změnu, když to takhle funguje už léta? Proč bychom se měli učit nové dovednosti, když můžeme jen kopírovat, vkládat a, ano, ANIMOVAT.
Nechápej mě špatně. Není nic špatného na tom vytvářet prezentace v Powerpointu. Ale je důležité si uvědomit, že tím klíčovým jsou myšlenky, které chceš předat. A taky je musíš umět druhým sdělit. Taky s tím tě naučím pracovat v SEBA Akademii.

WORKSHOP KOMUNIKAČNÍCH DOVEDNOSTÍ S PETREM VOJNAREM

Staňte se mistry komunikačních dovedností. Zbavte se strachu z mluvení před lidmi, zaujměte, prodejte se, využijte ve svůj prospěch a na maximum správnou rétoriku, držení těla, gestikulaci, oční kontakt, mimiku a spoustu dalšího.