Bašta opsal taktiku od prezidenta Zemana? Má s ním hodně společného

Petr Vojnar hodnotí kandidáty pro server ČtiDoma.cz
Jediný vlastenecký kandidát na prezidenta. Tak sám sebe popisuje Jaroslav Bašta. V rámci SPD je to něco jako zaklínadlo. Realita bývá často velmi odlišná. Jak se tento bývalý disident, kterého to dnes táhne spíš do Ruska, projevuje? Jak ho vidí expert na komunikaci a řeč těla Petr Vojnar?
První kolo volby prezidenta je naplánováno na 13. a 14. ledna příštího roku. Bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině má jen minimální šance na postup do kola druhého. Možná i proto, že svoji kandidaturu neopřel o podpisy občanů, ale spolehl se na podpisy dvaceti poslanců SPD včetně toho svého.

Kandidáti na prezidenta

Bašta silně vystupuje proti současné vládě, kritizuje i Evropskou unii. V některých věcech sází na to samé, s čím dvakrát uspěl Miloš Zeman. „Oproti ostatním kandidátům působí jako „zpomalený film“ a „obyčejný muž z lidu“,“ říká pro Čtidoma.cz Petr Vojnar. Se současnou hlavou státu má ale společného mnohem víc.
Odborník na komunikační dovednosti pro náš web postupně hodnotí všech devět prezidentských kandidátů, hodnocená kritéria budou vždy stejná (první dojem, postoj/gesta, mimika, oční kontakt, vitalita, reakce/pohotovost, rétorika, celkové působení). Jak si podle experta vede Jaroslav Bašta?

Kompletní rozbor jsem sepsal pro server ČtiDoma.cz 

Rozbory budou vycházet pravidelně. Sledujte náš web, ať vám nic neunikne.